8/31/2016

5 sposobów na lepszy rok szkolny!Do końca wakacji został jeden dzień, więc postanowiłam, że w jedynym poście zbiorę dla Was pięć cennych rad. Sprawią one, że rok szkolny będzie lepszy i przyjemniejszy. Wszystko co znajdziecie poniżej wykonacie w ciągu godziny, a wpłynie pozytywnie na Wasze następne 10 miesięcy. Będziecie potrzebować tylko i wyłącznie chęci!

Pierwszą radę słyszeliście już od wszystkich. Mianowicie zadbaj o miejsce nauki i pracy. Popatrz na swoje biurko lub stolik przy, którym najczęściej robisz zadania. Narysuj je na kartce, a następnie na środku wyznacz dużo wolnej przestrzeni, która będzie służyć do pisania, rysowania oraz czytania. Następnie w pobliżu wcześniej wyznaczonego miejsca zaznacz lampkę lub inne źródło światła. Kolejnym krokiem jest zaopatrzenie pozostałego miejsca. Proponują po prawej stronie ustawić książki i zeszyty. Najlepiej jeśli będą znajdować się w stojących segregatorach lub pomiędzy stojakami na książki. Dzięki temu wyjmowanie ich nie będzie aż tak uciążliwe. Ostatnim punktem jest ulokowanie przyporów do pisania. Taka organizacja sprawi, że zawsze wszystko znajdziecie.
Drugi sposób to używanie karteczek samoprzylepnych. Sama zawsze muszę je mieć. Dzięki nim mogę zaznaczyć wszystko. Zadania domowe, sprawdziany, kartkówki lub też miejsce, w którym skończyłam czytać książkę. Gdybym ich nie miała zginęłabym w natłoku wszystkich ważnych notatek.
Kolejny sposób to prowadzenie dużego zeszytu, w którym będziecie notować najważniejsze informacje na sprawdziany. Myślę, że kupienie dużego, grubego zeszytu i podzielenie go według przedmiotów jest dobrym pomysłem. Możecie zapisać tam wszystko, a co najlepsze macie skąd czerpać informacje na sprawdziany całoroczne.
Przed ostatni sposób to zrobienie porządków w swojej szafie. Zrobicie to raz, a porządnie i na pewno będzie Wam łatwiej szukać rano ubrań. Polecam posegregowanie ich kolorami. Pomaga mi to rano zaoszczędzić cenny czas.
Ostatnią radą jest stworzenie playlisty przy, której możecie się uczyć lub odpoczywać. Nauka przy muzyce to sprawa dosyć sporna, ale ja nie umiem skupić się bez grającej w tle muzyki. Jeżeli Wy nie lubicie nauki przy muzyce możecie stworzyć zestawienie muzyczne, które będzie towarzyszyć Wam podczas odpoczynku. Myślę, że pomoże to umilić te 10 miesięcy.

24 komentarze:

 1. Karteczki samoprzylepne to jest to. Porządek w szafie również ważny. Sama muszę często sprzątać ponieważ trudno jest mi utrzymać stale porządek. Świetny post. Pozdrawiam!

  Pozdrawiam ! Mój blog - klik

  OdpowiedzUsuń
 2. Super rady! Mi trudno utrzymać porządek na biurku :(
  MÓJ BLOG - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajne rady, ja już nie jestem na etapie szkoły a studiów, ale rady dla mnie też przydatne :)
  Kochana mogłabyś poklikać u mnie w najnowszym poście o TU ? Byłabym wdzięczna :)
  Obserwuję.
  Pozdrawiam,
  PatrisyaStyle

  OdpowiedzUsuń
 4. bardzo przydatne porady<3 już po wakacjach, szkoda:(
  co powiesz na wzajemną obs? daj znać w komentarzu, buziole:*

  OdpowiedzUsuń
 5. Też używam karteczek, a co do porządku w szafie to faktycznie by się przydał. Fajny pomysł z układaniem ubrań kolorystycznie ;)

  Zapraszam[KLIK] rewanż za każdą obs ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. ja uwielbiam robić lekcje z matematyki przy muzyce ;)
  pozdrawiam cieplutko i zapraszam do mnie, będzie mi bardzo miło jeśli zajrzysz, zaobserwujesz, odpowiadam na obserwację xkroljulianx

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetne rady , ze wszystkich na pewno skorzystam :)
  https://mylifeiswonderful9.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo dobre rady!
  Staram się właśnie do nich stosować :)

  http://live-telepathically.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Karteczki samoprzylepne i kalendarz - u mnie podstawa. A co do tego zeszytu, to ja zawsze ucząc się robię notatki na dużej kartce, z której później powtarzam. Sprawdzony sposób ;)
  Pozdrawiam i ściskam mocno
  poradyniefitgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Karteczki samoprzylepne i kalendarz - u mnie podstawa. A co do tego zeszytu, to ja zawsze ucząc się robię notatki na dużej kartce, z której później powtarzam. Sprawdzony sposób ;)
  Pozdrawiam i ściskam mocno
  poradyniefitgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Karteczki przydają się zawsze. Świetne porady :D

  http://bayshorelotti.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. Karteczki potrafią ułatwić życie i sama też z nich korzystam :)
  https://paulan-official-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Dobre rady :) Ja niestety wszystko robię w biegu - kalendarz to u mnie must have ! Pogubiłabym się bez niego :) Pozdrawiam x
  http://alittlebitforbeauty.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetny pomysł na posta :D

  Zapraszam: http://velina-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Uwielbiam karteczki samoprzylepne, od razu lepiej się z nich uczy! :D

  Buziaki xx ZYCIEDLAPASJI.BLOGSPOT.COM-klikaaaj:D

  OdpowiedzUsuń
 16. W sumie o playliście nie pomyślałam, a pomysł dobry, bo muzyka jakoś zawsze umili ten czas nauki. :) A akurat bardzo mi się to przyda tym bardziej, że do podręczników czasami ciężko mi się zabrać. :/ Z kolorowych karteczek nigdy nie korzystałam. ;p Arleta

  OdpowiedzUsuń
 17. Ostatnio zrobiłam porządek w szafie i co się okazało ? 2 wory poszły do potrzebujących :) U mnie niestety biurko nie służy do uczenia się, wolę łóżko :P
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie, Paputeq  >KLIK<

   
    


      

  OdpowiedzUsuń
 18. Te rady na pewno mi się przydadzą, bo już trochę się gubię w mojej nauce :)
  photos-by-mef.blogspot.com zapraszam

  OdpowiedzUsuń
 19. bardzo fajny przydatny post :)
  http://gabrielakita.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 20. Przydatne sposoby! Ja już nie chodzę do szkoly a nadal używam karteczek samoprzylepnych, żeby zapisywać ważne i pilne sprawy ;)

  przewrotowiec.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 21. Ja lata szkolne mam już za soba, ale chętnie cofnęłabym się do tego czasu :)
  Jeśli możesz, kliknij w linki w najnowszym poście, dzięki ;*

  OdpowiedzUsuń
 22. No tak, racja, najlepiej jest mieć wszystko poukładane i trzymać jako taki porządek w ciągu całego roku szkolnego. Dobrze jest jest mieć miejsce na notatki, które robimy na kartkach jak się uczymy. Jakiś dodatkowy segregator, do którego zawsze będziemy mogli wrzucać stare ściągi (tzn. pomoce naukowe, bo ściąganie jest złe, haha) oraz notatki, zapisane na szybko na kolanie, a które mogą się jeszcze przydać. Pozdrawiam ;) Tak Po Prostu BLOG

  OdpowiedzUsuń
 23. Przyjemny post i pomocne rady :) Zapraszam do mnie www.fashionndia.blogspot.com + obserwuję :*

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze! ♥